Trvalá na řasy
Trvalá na řasy je samostatný úkon, který zabere i s následným barvením řas asi necelou hodinu. Na „natáčku“ odpovídající délce řas se řasy přichytí šetrným latexovým lepidlem (nakonec se pohodlně sundá s natáčkou) a pomerančovým dřívkem se řasy otočí nahoru a přichytí na natáčku, která je umístěna na víčku nad řasami. Princip je stejný jako u trvalé na vlasy: trvalá (v tomto případě gel) a ustalovač (gel)
Obojí se nechá na očích asi cca 16 minut.
Tyto přípravky jsou však speciálně na oči, takže nehrozí žádné poškození ani v případě, že se nedopatřením přípravek dostane do oka.
Natočení a přichycení řas je nejdůležitější procedúrou, protože podle toho pak budou řasy vypadat. Trvalá na řasy oko „otevře“, řasy jsou v krásném obloučku a pohled se rozjasní.
Trvanlivost: cca 2 – 3 měsíce
Pro koho je trvalá určena: pro všechny ženy a dívky, které mají své řasy až příliš rovné a je jedno, zda jsou dlouhé, či kratší (to znamená, že ze předu nejsou příliš patrné i přesto, že mohou být celkem dlouhé) a touží mít řasy jako po aplikaci ohýbacími kleštičkami, (ty, pokud nejsou kvalitní, nebo je nepřikládáte správně, mohou řasy poškodit) avšak s trvalejším efektem.
Škodí trvalá řasám?
Odpověď zní: ne
Ale je potřeba zdůraznit, že i o řasy je potřeba se starat a po trvalé je dobré, pokud se líčíte, používat na odlíčení olejíček, který řasy regeneruje. Tuto proceduru provádějte šetrně, nejen vzhledem k řasám, ale i citlivému očnímu okolí.
K večerní aplikaci či zvýraznění přes den, pokud nebudete používat řasenku, je vhodná výživná – většinou bezbarvá gelová – řasenka. Oči by se neměly silně mnout, protože u velmi slabých řas by se mohly lámat ještě tenčí konečky, ale to platí i bez trvalé.
Kdy se dá trvalá aplikovat příště?
– ideálně po 3 měsících (nejdříve po 2 měsících, není-li trvalá na řasách patrná)
Po trvalé většinou řasy barvíme, aby byl efekt co nejlepší – řasy se krásně probarví včetně vyšisovaných konečků