Přednosti epilace cukrovou pastou

epilace_229x229Přírodní suroviny

Pryskyřice ve velkém množství obsahují chemické složky, většinou konzervační látky.

Cukrová pasta je 100% přírodní, není testována na zvířatech, nemá vedlejší účinky a nezpůsobuje alergické reakce. Je tak přírodní, že se může i jíst…

Epilační Cukrová Pasta se nelepí na pokožku.

Je známo, že pryskyřice odstraní nejen chloupky, ale i živé pleťové buňky na horní vrstvě pokožky. Proto je bolestivá a iritující. S pryskyřicí se můžete vrátit max. 1x nebo 2x na stejné místo.

Epilační Cukrová Pasta odstraňuje pouze chloupky a odumřelé pleťové buňky. Živé kožní buňky nestrhává. Proto je velmi šetrná i v případě ekzémů a psoriází. Klientovi to přináší daleko menší bolestivost i menší trauma.

Umožňuje nám vícekrát ošetřit jednu plochu, aniž bychom poškodili kůži.

Můžeme vytrhnout jak kratší, tak i špatně rostlé chloupky.

Trocha historie

Epilace cukrovou pastou, je nejstarší a 100 % přírodní forma depilace. První zmínky o této pozoruhodné metodě epilace pocházejí již ze starověkého Egypta, Mezopotámie a z dob starého Řecka. Dodnes je nejrozšířenější metodou epilace např. mezi muslimskými ženami. Historické prameny praví, že starověké Egypťanky přikládaly velkou váhu estetice a kosmetice.

V dochovaných hieroglyfech najdeme zmínky o tehdejších požadavcích na tělesnou krásu. Například i od otrokyň, které sloužily králům, se automaticky předpokládalo, že jejich těla budou zcela bez chloupků. Tělesné ochlupení bylo v urozených vrstvách považováno za „nečisté“. V Egyptologických sbírkách Britského Muzea najdeme vystavené měděné a bronzové žiletky a pinzety z doby kolem 1900 př.n.l. Tyto metody však byly stále primitivní a bolestivé. Také v dobách Tureckého císařství, kdy harém byl důležitou součástí společenského života, bylo účinné a bezbolestné odstraňování chloupků považováno za umění. Z historického hlediska každopádně vyplývá, že starověké umění odstraňování tělesných chloupků poskytuje efektivní, „trvalé“ a téměř bezbolestné metody epilace, které mohou být dnes s úspěchem modifikovány pro současné použití v salonech.

Výhody

Tento zajímavý proces, který byl ve světě znovuobjeven a upraven pro potřeby dvacátého století pod názvem Body Sugaring, se nyní v zahraničí běžně používá k epilacím obličeje a všech částí těla (i podpaží, u kterého se epilace voskem nedoporučuje).

Při dlouhodobém používání této metody epilace zjistíte, že dorůstající chloupky jsou mnohem řidší, jemnější a celkově se výrazně sníží jejich množství. Běžná aplikace tohoto unikátního produktu ve formě cukrové pasty nejen spolehlivě a šetrně odstraní chloupky, ale také odumřelé buňky z povrchu pokožky, čímž jí zanechá hladší, čistší a jemnější.

Produkt je směs pouze přírodních látek a proto je zcela vyloučena možnost jakýchkoliv škodlivých vedlejších účinků či alergických reakcí. Metoda je vhodná pro ženy, muže i děti.

Vysoké procento cukru v hmotě působí jako přirozená antibakteriální ochrana, protože bakterie se v cukru nemohou rozmnožovat. Ze stejného důvodu se cukr používá například při zavařování. V minulých staletích byl dokonce cukr používán v dobách válek jako ochrana proti infekcím a jako podpora hojení válečných zranění.

Délka účinku

Rychlost růstu a síla chloupků je samozřejmě u každého jiná a podle toho je třeba upravit individuálně dobu mezi jednotlivými návštěvami. Obecně však lze říci, že účinek této epilace je 8-10 týdnů. Přesto, že tuto metodu označujeme za „trvalou“ je třeba po pravdě říci, že vcelku neexistuje druh depilace, který by poskytl skutečně trvalý účinek. Každopádně výrazné zlepšení kvality pleti a snížení počtu dorůstajících chloupků jsou jen některé z nesporných výhod depilace cukrovou pastou, které ji činí velmi žádanou a vyhledávanou.

Aplikace

Odstraňování chloupků se provádí pomocí husté cukrové hmoty, konzistence pasty. Tato 100% přírodní směs cukru, vody a citrónové šťávy byla nejprve zahřátá téměř k bodu varu (do stádia, kdy vzniká velmi hustý cukrový sirup) a potom zchlazená na teplotu těla, ve které se nanáší na pokožku. Tím je zcela vyloučeno popálení. Hmota je bezpečná a nedráždivá i například pro oblasti tzv. metličkových žilek nebo křečových žil na nohou. Není třeba žádný aplikátor, pasta se aplikuje na pokožku rukou (v salonech se z hygienických důvodů samozřejmě používá k aplikaci latexových rukavic). Nepoužívají se žádné proužky látky. Výhodou je, že cukrová pasta se nelepí k pokožce (jako například vosk), ale pouze k chloupkům. Chloupky se odstraňují tak, že se cukrová pasta natře na pokožku a poté vmasíruje do chloupků. Rychlým strhnutím cukrové pasty – vždy ve směru růstu – se chloupky vytrhávají i s vlasovým kořínkem a ulpívají v cukrové pastě.

Čistění po aplikaci

Čistění pokožky po aplikaci je velmi snadné a hlavně beze zbytku.

Cukrová pasta se nikdy nelepí na živé buňky pokožky. Přilne pouze k chloupkům a odumřelým buňkám. Nikdy proto nemůže dojít k mechanickému podráždění pokožky. Nové buňky ve spodní vrstvě pokožky tak zůstanou zákrokem zcela nedotčeny.

Tím je metoda vhodná např. při alergiích, lupence a dalších onemocněních pokožky, ale také při cukrovce.

Bolestivost

Velkou výhodou je to, že chloupky se mohou odstraňovat ve směru jejich přirozeného růstu. Nedochází tak k jejich lámání či poškození. Odpadá tak z velké části bolest, podráždění pokožky a hlavně následné zarůstání poškozených chloupků (dobře známé bolestivé červené pupínky), běžně spojené např. s epilacemi voskem nebo holením žiletkou. Stejně tak, jako všechny další metody odstranění chloupků, může první epilace cukrovou pastou způsobit nepříjemné pocity (lehkou bolest, slabé podráždění či zčervenání pokožky), ale velmi rychle odezní.

Při opakovaných procedurách dojde k již zmiňovanému výraznému zeslábnutí a zřídnutí nových chloupků, což téměř odstraní bolestivost zákroku i podráždění pokožky.

Co dělat před procedurou?

Nemažte si nohy 24 hodin před depilací žádným krémem. Pokud se holíte, nechte chloupky růst minimálně 12 dní, aby byly dlouhé minimálně 5mm (chloupky nerostou nikdy rovnoměrně, při kratší délce, např. 3 mm, budou některé chloupky teprve 1mm a epilace je obtížná).  I když se uvádí, že tato metoda odstraní i velmi krátké chloupky, je to u silnějších chloupků pracné a efekt není takový, jakého bychom chtěly docílit). Platí to v případě, že máte již nějaké depilace za sebou a chloupky jsou jemnější.

Proto prosíme, zvláště před první epilací, délku chloupků nepodceňujte, abychom dosáhly požadovaného efektu. Někdy se stává, že kůže na nohou je příliš suchá a na pohled se „šupí“. Zkuste pár dní před epilací peeling, nebo jemnou masáž přírodní žínkou, lufou. Poté nohy dobře promažte, naposledy 2 dny před epilací. (Suchá kůže se lepí do pasty a ta se potom příliš zahušťuje… Tohle umíme vyřešit, ovšem lepší je tomu předcházet.)

Ceny

Ceny jednotlivých úkonů jsou uvedeny v ceníku.

Jsou uvedeny „od“, to znamená, že toto je nejmenší částka, která Vám může být účtována, ovšem celková cena se odvíjí od obtížnosti (hustota a síla chloupků) a spotřeby pasty.

Někdo kdo nemá chloupky husté a jsou jemné, může počítat s těmito cenami.

Pokud máte chloupky holené nebo nikdy nebyly epilované, zkrátka jsou silnější a husté, počítejte, že cena epilace bude o něco vyšší.